Miért jó a csontkovács?
A csontkovácsolás mint ősi gyógymód, több ezeréves múltra tekint vissza. A mesterség alapjai már a kínai és a tradicionális thai masszázsnál is fellelhetők voltak. A szó jelentése kézzel gyógyító ember.
A masszáshoz hasonló manuálterápia, azzal a különbséggel, hogy amíg a masszázs főként az izmokra fekteti a hangsúlyt, addig a csontkovácsolás a gerinccel, porckorongokkal, izületekkel, csontokkal való műveleteket jelenti. A masszázsra a könnyítés, frissítés, a csontkovácsolásra pedig az azonnali gyógyítás lehet jellemző.
A kezelés lényege abban rejlik, hogy a csontkovács először fellazítja, felmasszírozza a fájó vagy beállt izület környékét, majd határozott ősi (nyújtó, feszítő, toló, húzó, forgató) mozdulatokkal kimozgatja az izületet, hogy az majd a helyére mehessen vissza.
A terápia előnyei közé tartozik a hatékonyság, gyorsaság, illetve az is, hogy bárhol elvégezhető.
Ajánlott nyak-, váll-, kar-, derék-, térdfájdalmakra, lúdtalp, gerinc-, porckorongsérv, isiász, idegbecsípődés, izületi gyulladások, tartáshibák, gerincferdülés korrigálására valamint betegségek megelőzésre. Megfelelő számú kezelés segít helyreállítani a test szimmetriáját, a különféle mozgásszervi problémákat.
A terápia nem ajánlott a gerinc daganatos betegségei, nyaki erek meszesedése, kiszakadt porckorongsérv, nagyfokú csontritkulás, nyitott hátgerinc, csigolya ívszakadás, csigolya becsúszás, heveny gyulladásos állapotok, fejlődési rendellenességek esetén, valamint műtétek utáni 6-8 hetes időszakban.